Zdechły kot dominuje na giełdach

Klasycznym przykładem tego podobieństwa było zachowanie BTC w połowie zeszłego roku. Poprzez analogię do innych rynków z przeszłości widać było, że pomimo znacznej przeceny kurs Bitcoin szykuje się do prawdziwego załamania. Teraz zachowanie BTC wykazuje wszystkie symptomy formacji „zdechłego kota”, która zapowiada powrót do spadków, a nawet docelowe przebicie minimów z końca 2018 roku. Historycznie dobrym momentem do zakupów obligacji o stałym oprocentowaniu był zbliżający się koniec cyklu podwyżek stóp procentowych w naszym kraju.

Niestety jazda za darmo się skończyła, i oni nie mogą tego znieść, i się z tym pogodzić. Nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR . Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną. Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r. Sprzedaż pożyczek mieszkaniowych ustabilizowała się na niskim poziomie, a nastroje nabywców lekko poprawiły, co zaowocowało wyższą sprzedażą mieszkań.

odbicie zdechłego kota

Złoto nie jest obecnie bezpieczną przystanią. Traci na wartości podobnie jak rynek akcji. Jeżeli jednak potwierdzą się obawy, że nadchodzi recesja będzie drożeć.

WIG20 poniżej 1600. Wall Street na granicy bessy

W styczniu 2015 r., po decyzji Banku Narodowego w Szwajcarii co do zaprzestania interwencji w kwestii pary EUR/CHF, frank gwałtownie wzmocnił się w stosunku do podstawowych walut światowych. A szczególnie notowania USD/CHF przysiadły w przybliżeniu o 20% w ciągu kilku dni (podstawowy spadek, jak i wymaga tego teoria, przypadł na pierwszą sesję handlową). Jak się okazało, mowa była o drugim „podskoku zdechłego kota”.

Z jednej strony dobre dane z rynku pracy to pokaz silnej amerykańskiej gospodarki. Z drugiej strony to kolejna cegiełka, która przybliża Fed do szybszej normalizacji polityki monetarnej, najpierw w postaci zwiększonego taperingu, a następnie szybszych podwyżek stóp procentowych. To z kolei może nie być już tak pozytywnie przyjęte przez byki.

odbicie zdechłego kota

Środowa sesja w Europie i na świecie kręciła się wokół tematu inflacji. WIG20, podobnie jak inne indeksy, kończył dzień na plusie. Na chwilę przed zamknięciem europejskich rynków sytuacja na Wall Street jest dobra, ale jest to ograniczanie wczorajszych strat. Z kolei Europa nadrabia wczorajsze mocne spadki na Wall Street z drugiej części amerykańskiej sesji.

Najlepszym tego przykładem był rynek surowcowy, gdzie ropa po krótkiej korekcie powróciła na 2 proc. Chłodzenie rozgrzanej do czerwoności chińskiej gospodarki nie jest niczym zaskakującym zwłaszcza, że jej największym problemem będzie rosnąca inflacja, a więc zjawisko nie obce i naszej ekonomicznej rzeczywistości. Po wtorkowych danych GUS o wzroście cen w styczniu o Co dzieje się dalej po Wielkiej Brytanii PM Johnson pisze Brexit list opóźniony 3,8 proc. W piątek ogłoszona została inflacja w cenach producentów , która osiągnęła poziom 6,2 proc. Nie ma zatem co oczekiwać, że przedsiębiorcy będą skłonni utrzymywać obecne ceny skoro im samym przychodzi płacić za towar więcej. Nie bez powodu inflacja PPI jest uznawana za przeciekającą, czyli taką która z opóźnieniem wpłynie na wzrost inflacji konsumenckiej.

Zachowanie kota przed śmiercią – jak poznać, że kot odchodzi?

Wzrostom sprzyjało zdejmowanie obo­strzeń i malejąca liczba zachorowań. Ta szampańska zabawa może się jednak niebawem skończyć. Analizy zawarte w publikacjach autorów strony spekulant.com.pl nie mogą być uznane za jakiekolwiek rekomendacje i wyceny, nie można ich również interpretować jako rodzaj doradztwa inwestycyjnego lub finansowego. W szczególności raporty i analizy nie są rekomendacją nabycia lub zbycia oznaczonych instrumentów finansowych albo powstrzymania się od zawarcia transakcji dotyczącej tych instrumentów. W szczególności analizy należy traktować jako nieodpłatne usystematyzowane zbiory informacji i uargumentowanych opinii. Dolarowi miliarderzy w październiku biednieli nie tylko z powodu wahań na rynku akcji.

  • Z drugiej strony to kolejna cegiełka, która przybliża Fed do szybszej normalizacji polityki monetarnej, najpierw w postaci zwiększonego taperingu, a następnie szybszych podwyżek stóp procentowych.
  • W trwającej od kilku tygodni panicznej wyprzedaży, korekty stanowią swego rodzaju sprawdzian siły popytu.
  • Po wtorkowych danych GUS o wzroście cen w styczniu o 3,8 proc.

Wobec tego obserwujemy DAXa, który traci 1,2%, S&P 500 który zyskuje 1,0% oraz DJIA, który wzrasta aż o 1,5%. Z kolei WIG20 zniżkował dzisiaj 0,7%, ale utrzymał się powyżej 2200 punktów. Formacje odbicia „dead cat bounce” są realizowane po fakcie i są trudne do zidentyfikowania w czasie rzeczywistym.

To oznacza, że inwestory giełdowi są sceptyczni co do trwałości obecnych wzrostów i perspektyw ożywienia na rynku kryptowalut, i co się z tym wiąże perspektyw rosnących zysków dla spółek notowanych na giełdzie. Przed nami seria podwyżek stóp procentowych w wykonaniu Fed i prawdopodobnie pierwsza taka podwyżka od dziesięciu lat przeprowadzona przez EBC. Rynek zareagował wyprzedażą akcji, najważniejsze indeksy giełdowe szybko straciły na wartości po kilkanaście procent. Prawdopodobnie tylko odbicie zdechłego kryptowalutowego kota – komentował Krugman na Twitterze porównując ostatni ruch z tym, który miał miejsce na indeksie Nasdaq w 2001 roku, w trakcie wygasania bańki dot-comów. Wtorkowe odbicie po poniedziałkowych spadkach okazało się nadzwyczaj rachityczne – nawet jak na tzw. Jeśli miał to być dzień “kupowania dołka” (ang. BTFD), to wypadł on bardzo słabo.

NBP sprzedał 2-dniowe bony pieniężne za 17,68 mld zł

Była dla rynków akcji niekorzystna, chociaż cały IV kwartał należał do obozu byków. Ubiegły tydzień przyniósł amerykańskiemu S&P 500 powrót do linii bessy łączącej serię lokalnych górek, począwszy od stycznia 2022 r. Od 1 stycznia 2022 roku zaczął Zapisz datę – Finance Magnates London Summit 2022 funkcjonować Krajowy System e-Faktur który jest systemem teleinformatycznym służącym do wystawiania, otrzymywania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych. Faktury ustrukturyzowane staną się wyłączną formą wystawiana faktur przez podatników.

Przeprowadzka na główny parkiet ma umożliwić spółce dotarcie do nowych inwestorów. Większy apetyt na ryzyko sprawił, że inwestorom na rynku CFD łatwiej było wyjść na plus. Szczególnie widać to było w instrumentach opartych o akcje. Dużo lepiej wypadł znów indeks sWIG80, chociaż i on nie uchronił się przed przeceną.

odbicie zdechłego kota

Na początku środowej sesji główne indeksy rynku akcji rosły, ale okazało się to jedynie krótkotrwałe „odbicie zdechłego kota”. Już po upływie godziny handlu Dow Jones Szef banku Rosji Elvira Nabiullina udzielił wywiadu TC Russia 24 i S&P500 spadały o ok. 0,3 proc., a Nasdaq tracił 0,2 proc. Segmentów, w których przeważał popyt było prawie tyle samo co tych, w których przeważała podaż.

Powód 1. Zainteresowanie Bitcoin i BTC jest dalekie od rekordów

Po dobrym październiku bardzo źle dla rynków finansowych rozpoczął się listopad, co sugeruje, że w poprzednim miesiącu mogliśmy mieć do czynienia z tzw. Odbiciem zdechłego kota, czyli krótkim okresem gwałtownych wzrostów, po którym następują dalsze spadki. Rynku niedźwiedzia, czyli dłuższego okresu giełdowych spadków.

Jeżeli nie ma handlu, to nie cena nie jest wiarygodna. To potwierdza również dany z google trends, że na rynku kryptowalut brakuje nowych inwestorów, którzy stanowiliby paliwo nowej hossy. To wtedy na rynek masowo trafiali nowi inwestorzy i kupowali Bitcoina oraz inne kryptowaluty. Jak łatwo się domyślić, to oni wywindowali cenę i są obecnie na stracie. Trwające mocne wzrosty przy dużo niższym zainteresowaniu w google oznaczają, że zwyżka na BTC nie przyciąga nowych inwestorów. Tymczasem prawdziwa hossa zawsze potrzebuje nowych inwestorów i jeżeli nie może ich przyciągnąć, to się kończy.

Powód 3. Akcje spółek związanych z branżą kryptowalut nie wykazują euforii

Jednak moim zdaniem u źródła lipcowego zwrotu leżą też głębsze przyczyny fundamentalne. Jeśli rzeczywiście widzimy odbicie zdechłego kota na BTC, to oznacza, że prędzej czy później nastąpi powrót do spadków na rynku kryptowalut. A obecne wzrosty mogą zostać wykorzystane jako okazja do ewakuacji z rynku inwestorów, którzy zostali nim skuszeni w szczycie euforii. Podczas rynków niedźwiedzia, typowe dla kryptowalut i innych aktywów jest obserwowanie krótkotrwałych wzrostów, po czym ceny powracają do trendu spadkowego.

W końcu rynek otarł się o poziom 2630 pkt. I tak jak można było oczekiwać styczniowy dołek okazał się punktem zwrotnym, po którego osiągnięciu sytuacja rynkowa zmieniła się o 180 stopni i stery przejął popyt. Wzrosty utrzymały się do końca, ale w skali ostatnich 5 dni przypominają co najwyżej odbicie zdechłego kota zrzuconego z odpowiednio dużej wysokości. Wszystko wskazuje na to, że notowania bitcoin oraz innych kryptowalut realizują klasyczny scenariusz „odbicia zdechłego kota”. Przemawia za tym utrzymujące się niskie zainteresowanie tematyką kryptowalut w internecie, małe obroty na giełdach kryptowalut i słabość akcji spółek związanych z tym rynkiem. Stablecoiny w kryptowalutowym świecie odgrywają podobną rolę co ilość pieniędzy w gospodarce kontrolowanej przez banki centralne.

Leave a Comment